راهنمای انتخاب پلان هاست بر حسب تعداد بازدید

یکی از سوالات متداول که بسیاری از کاربران قبل از خرید پلان هاست از سرویس دهندگان می پرسند ، این است که پلان x تا چه اندازه بازدید را پوشش می دهد ؟متاسفانه این معیار اندازه گیری علی رغم خطا بودن و بی پایه و اساس بودن از نظر علمی و فنی توسط بعضی شرکت های میزبانی وارد ادبیات فنی میزبانی وب شده ، در هیچ شرکت بین المللی معتبر ارائه دهنده خدمات میزبانی چنین اصطلاحی مفهوم نیست ؟ دلیل هم بسیار روشن هست ، اگر فرض کنیم یک شرکت میزبانی برای پلان x خود ۲۰۰۰ مگاهرتز پردازشگر اختصاص دهد ، سایت های مختلف بر حسب نوع برنامه نویسی ، نوع پلاگین ، و بهینه بودن دیتابیس ها مصرف های متفاوتی خواهند داشت. از طرفی هیچ نرم افزار معیاری برای سنجش امار یک سایت وجود ندارد ، امارهای سایت وبگذر با Histat و … تا حدی با هم متفاوت هستند و در مجموع هیچ فرمولی برای اندازه گیری وجود ندارد. در واقع این به سایت کاربر مربوط است که با دریافت مقدار ثابت پردازنده تا چه میزان بازدید را پوشش دهد.

بهرحال این باور غلط در میان بسیاری از کاربران شکل گرفته و به راحتی نمی توان ان را تغییر داد ، بنابراین بر آن شدیم تا بر اساس تجربه کاربران را برای انتخاب این گزینه ها یاری کنیم.
در توضیحات ارائه شده ، فرض را بر این قرار داده ایم که سایت کاربران تا حد متوسط و خوبی بهینه باشند. همچینین توجه کنید اسکریپت جامعه مجازی sharitonix از نظر بار MySQL اصلا بهینه نبوده و استفاده از آن توصیه نمی شود و اگر قصد استفاده از ان را دارید وقت و پول خود را در هاست های اشتراکی هزینه نکنید بدلیل اینکه مدیر سرور بالاخره مجبور به مسدود کردن سایت شما خواهد شد !

اما انتخاب پلان مناسب برای سایت بر حسب بازدید :

پلان ویژه :

اگر سایت خود را تازه راه اندازی کرده اید یا سایت شما بازدید کمی دارد یا سایت اداری و شخصی می باشد و در مجموع در حال حاضر بازدید زیادی ندارد می توانید از این پلان استفاده کنید.
اگر بخواهیم امار وبگذر را ملاک قرار دهیم شاید بتوان تا روزانه ۲۵۰۰ بازدید را به عنوان یک عدد حدودی در نظر گرفت.

پلان های استاندارد یا هاست لینوکس ارزان :

این پلان ها به دلیل محدود شدن در ترافیک بر حسب ترافیک مصرفی اندازه گیری می شوند ، بنابراین با هر بازدیدی می توانید بر روی این پلان ها میزبانی شوید.

پلان های پربازدید :

این پلان ها بر حسب معیار الکسا اگر بخواهیم در نظر بگیریم برای سایت هایی مناسب هستند که رنک ۱۵۰۰ تا ۲۰۰ الکسا (ایران) را دارا هستند.
پلان نقره برای سایت های نسبتا پربازدید (تا رنک ۱۰۰۰ ایران) ، پلان طلا برای سایت های پربازدید (تا رنک ۵۰۰ ایران) و پلاتین برای سایت هایی با بازدید بالاتر مناسب هستند.

به عنوان مثال سایت clip4u.org با بازدید روزانه حدودا ۸۰ هزار تا ۱۲۰ هزار از پلان پلاتین استفاده می کند یا سایت pix2fun.net با مقداری کمتر بازدید از پلان طلا استفاده می کند.
سایت های پربازدید تر که ترافیک بالای ۹۰۰ گیگ دارند نیز از پلان الماس استفاده می کنند.

اگر همچنان مطمئن نیستید کدوم پلان را باید انتخاب کنید ، می توانید یکی از پلان ها را انتخاب کرده و سفارش دهید (پلان پایین تر) در طی روند میزبانی در صورتی که نیاز به پلان بالاتری داشتید علاوه بر اینکه می توانید مصرف CPU و دیگر منابع خود را از طریق Cpanel ببینید ، کارشناسان ما در صورت نیاز به ارتقا به شما اطلاع خواهند داد.