همه چیز درباره هاست پربازدید پردیس هاستینگ

اگر یک وب مستر خوب و با تجربه و با برنامه باشید ، به زودی سایت شما بازدید بیشتری خواهد یافت و بنابراین برای میزبانی سایت خود به منابع بیشتر نیاز خواهید داشت. منابع بیشتر یعنی سرور مجازی پرقدرت و یا سرور اختصاصی ؛ البته همه چیز تمام نیست ! سرور های مجازی و اختصاصی مشکلات و هزینه های خاص خود را دارند که بسیاری از مدیران سایت ها قدرت تامین هزینه ها را ندارند. ()

بنابراین یک انتخاب آسان و خوب استفاده از هاست های پربازدید شرکت های معتبر است. سوالی که مطرح میشود ، این است که اولا تفاوت هاست پربازدید با هاست معمولی در چیست ؟

۱) قدرت سرور

سرور هایی که برای میزبانی سایت های مهم و پربازدید در نظر گرفته می شوند ، سرور های معمولی نیستند و همگی دارای قدرت بیشتر نسبت به سرور های معمولی و ارزان هستند. به عنوان مثال ما در پردیس از سرور ۳۲ هسته ای برای فایل ها و از سرور ۲۴ هسته ای برای میزبانی دیتابیس استفاده می کنیم. علاوه بر این هارد های استفاده شده همگی از نوع بسیار پرسرعت SAS 15K بوده که با پیکربندی RAID10 و استفاده از ۶ هارد سرعت خواندن و نوشتن بسیار بالایی را فراهم می نمایند. این سرعت حتی از هارد های SSD نیز بیشتر بوده است. این امکانات با سرور های ۴ و ۸ و حتی ۱۲ هسته ای قابل قیاس نیست.
۲) ساختار سرور

سرور هایی که برای میزبانی سایت های پربازدید مورد استفاده قرار می گیرند ، باید آپتایم بالایی داشته باشند ، یکی از فاکتورهای مهم در تامین این مهم پیکربندی و تنظیمات سخت افزاری سرور در بخش هارد دیسک ها می باشد که در بند قبل توضیحات آن ذکر شد. از طرفی وجود گزینه هایی همانند MySQL Server مجزا و DNS سرور های مجزا و ساختار های قابل توسعه بر روی زیرساخت سرور شرایط را تا حد قابل توجهی برای افزایش کیفیت فراهم می کنند.
۳) دیتاسنتر

یکی از مهم ترین فاکتورها در میزبانی سایت های پربازدید ، انتخاب دیتاسنتر مناسب می باشد. دیتاسنتری که کیفیت خوب در سخت افزار و شبکه را تامین نماید و قوانین سخت گیرانه ای هم نداشته باشد. و بالاترین استاندارد ها را نیز رعایت نماید. پردیس هاستینگ بعد از ۶ سال تجربه توانست طی همکاری با دیتاسنتر verneglobal کیفیت خدمات خود را تامین نماید. از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ که دقیقا ۲۵ ماه از زمان همکاری ما با این دیتاسنتر می گذرد به یاری خداوند مشکلات خاصی بر روی سرور های ما رخ نداده و دان تایم های ناشی از مشکلات سخت افزاری و شبکه و قوانین دیتاسنتر به صفر رسیده است.
۴) منابع اختصاص داده شده به کاربر

بعد از موارد فوق ، یکی از مهمترین تفاوت ها در بین هاست معمولی و پربازدید ، منابعی است که به کاربران اختصاص داده میشود. بعد از راه اندازی سیستم کلودلینوکس امکان تعریف منابع به کاربر برای شرکت های میزبانی فراهم شد ، با استفاده از این سیستم می توان به هر کاربر منابع خاص خود را اعم از CPU و RAM و … تعریف کرد . و هر کاربر بر اساس هزینه پرداختی به این منابع دسترسی داشته باشد. در سرویس های پربازدید پردیس منابع ارائه شده از VPS های معمولی و حتی پردقدرت نیز بیشتر است.
آنجایی که دو صد گفته چون نیم کردار نیست ، نموارد بازدید برخی سایت های پربازدید میزبانی شده توسط پردیس بدون دکر نام در ادامه قرار می گیرد ، شایان ذکر است تمامی این سایت ها در حال حاضر بر روی سرور پردیس هاستینگ میزبانی میشوند .

برای تحلیل بهتر امار ارائه شده تعاریف زیر را به خاطر بسپارید :

۱)  Unique visitor : در واقع IP منحصر به فردی است که در طول ۱ ماه از سایت بازدید کرده ، با توجه به اشتراکی بودن IP ها در ISP ها ، حتی اگر چند کاربر در طی ۱ ماه از سایت بازدید کرده باشند همه این بازدید ها در بخش بازدیدکننده یکتا فقط ۱ بار محاسبه میشود.

۲) Number of visits : تعداد بازدیدی کلی است که از سایت صورت گرفته بدون در نظر گرفتن IP
به عبارتی هر IP هر چند بار که از سایت بازدید کرده باشد در محاسبه قرار کی گیرد.

 

نمونه وب سایت ها :

 

amar8


 

amar9


amar0


amar1

 


amar2


 

amar3